26.02.2021
Walka o ogień i wzrost gospodarczy / premiera on-line / bilet: 30 zł
napis Walka o ogień i wzrost gospodarczy na tle wizerunku drzwi wejściowych do budynku teatru
 

Walka o ogień i wzrost gospodarczy. PREMIERA ON-LINE

Przeprowadzając widzów przez historię ludzkości od czasów prehistorycznych po postapokaliptyczną przyszłość, twórcy pochylają się nad jednym z najważniejszych problemów współczesności  - bezwzględnego dążenia przez ludzkość do wzrostu gospodarczego bez oglądania się na degradację środowiska.
W dobie wywołanego pandemią kryzysu gospodarczego, „Walka o ogień” nabiera aktualnego wymiaru jako diagnoza niszczycielskich działań człowieka w imię rozwoju technologicznego, które mogą doprowadzić do zagłady cywilizacji.
Jednocześnie spektakl uniwersalizuje przekaz, stawiając pytanie, czy zjawiska, w których skłonni jesteśmy widzieć patologie późnego kapitalizmu, nie są przypadkiem manifestacją odwiecznych – i niezmiennych - zachowań gatunku ludzkiego.
 

Reżyseria: Szymon Kaczmarek
Choreografia: Mikołaj Karczewski
Dramaturgia: Żelisław Żelisławski
Scenografia: Kaja Migdałek
Muzyka: Kamil Tuszyński
Obsada: Evelyn Blue, Kacper Bożek, Julia Hałka, Agnieszka Jachym, Paulina Jaksim, Patryk Jarczok, Jerzy Kaźmierczak, Zbigniew Kocięba, Katarzyna Kulmińska, Dominik Kupka, Daniel Michna, Pau Pérez Piqué, Katarzyna Rzetelska, Sandra Szatan, Emily Wong – Adryańczyk

PREMIERA ONLINE: 26 lutego 2021, g. 19.00

Bilet (30 zł):  Walka o ogień / bilet

Sprzedaż biletów zakończy się w sobotę 27.02. o g. 22.30. Premiera VOD będzie dostępna od 26.02. g. 19.00 do 27.02. g. 23.59.

 

Spektakl współorganizowany przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach Programu Zamówienia choreograficzne 2021.