08.01.2021
Historie Naturalne

Album „Historie naturalne” opowiada o organicznych związkach człowieka z naturą. Portretując zwierzęta i ludzi, zadaje pytania o zanikającą bioróżnorodność, rolę gatunku ludzkiego w metamorfozach natury w epoce antropocenu oraz tożsamość człowieka, rozpiętą pomiędzy biegunami natury i kultury. Pokazuje - i opisuje w 5 popularnonaukowych tekstach w języku polskim i angielskim - motorykę zwierząt i ludzi, ruch jako naturalne narzędzie komunikacji, a przede wszystkim, jak wiele pierwotnych zachowań, zakorzenionych w anatomii i biologii, wspólnych jest zwierzętom i ludziom.

Autorem zdjęć jest Andrzej Grabowski, fotograf teatralny, scenograf i portrecista. Szatę graficzno - edytorską stworzył Ryszard Bieniert, grafik, autor identyfikacji wizualnych, książek, albumów artystycznych i fotograficznych, laureat głównej nagrody w konkursie Polish Graphic Design Awards w kategorii wydawnictwa za monografię „Polski Teatr Tańca 1973 - 2108”, uhonorowany tytułem Projektant Roku 2018. Artykuły do publikacji przygotowali: Dariusz Gzyra, filozof, publicysta i działacz społeczny, Anna Koczorowska, teatrolog, filozof prof. Jan Woleński wraz z Magdaleną Woleńską, dr Ewa Zgrabczyńska, dyrektor Nowego Zoo w Poznaniu oraz prof. Joanna Ziomek, zoolog. 

Fotografie zderzające wizerunki zwierząt i ludzi oraz teksty znakomitych ekspertów spaja wspólne przesłanie - tworzenia przyjaznej przestrzeni współistnienia zwierząt i ludzi w przekazie artystycznym, równouprawnienia ich wizerunku, a także pokazania cech wspólnych, konstytuujących międzygatunkową wspólnotę.

 

cena albumu: 199 zł

Wysyłka

Przy wysyłce do Zamawiającego, do ceny należy dodać  koszt przesyłki Poczty Polskiej wg wyboru:

- list zwykły, kat. L: 6,60 zł

- list polecony: 15,60 zł

- list priorytetowy: 7,30 zł

- list polecony priorytetowy: 18,30 zł

 

Odbiór własny

Zapraszamy do siedziby Teatru przy ul. Stanisława Taczaka 8, Poznań.

 

W obu przypadkach prosiny o kontakt z:

 

Alicja Hafke

a.hafke@ptt-poznan.pl

tel. +48 61 858 04 53 

 

Wpłaty należy dokonać na konto:

37 12 40 65 95 1111 0010 31 35 6636

PEKAO. S.A. Oddział w Poznaniu

 

W tytule przelewu proszę podać imię i nazwisko oraz adres.