06.02.2019
SOLIDARITOT
solidaritot
solidaritot
solidaritot
solidaritot
solidaritot

Polski Teatr Tańca z Poznania (Polska) i bodytalk z Münster (Niemcy) w związku z ostatnimi zakłóceniami życia zadają pytanie: co to oznacza dla nas wszystkich?

W sierpniu 1980 roku rozpoczęło się polskie lato miłości. Dzieci nie mogły doczekać się przebudzenia. W snach niecierpliwie marzyły o pracy w stoczni jako operatorzy dźwigu i elektrycy. Zwodowanymi statkami miały popłynąć ku wolności. Czy zdobywając centrum Europy, dotknęły POLarnego zimna?

Następnego dnia poeci - także ci wielcy - gorzko zapłakali. Boleśniej niż kiedykolwiek upadli, pogrążając się w toni milczenia. A wtedy to słowo zniknęło i język pozostał już bez niego - SOLIDARNOŚĆ.

Pierwsza koprodukcja Polskiego Teatru Tańca z bodytalk JEWROPE została uhonorowana w 2014 roku w Kolonii nagrodą przyznawaną teatrom tańca (Kölner Tanztheaterpreis)

 

Fot. Andrzej Grabowski

 

RECENZJE: 

Katarzyna Nowicka | Rozbiórka solidarności" | kulturapoznan.pl

Justyna Stanisławska | Kiedy umiera solidarność - o "Solidaritot | Solidar-Noc" Polskiego Teatru Tańca i bodytalk | taniecPOLSKA.pl

logo solidaritot

 

Premiera: 12 grudnia 2018 r., Theater im Pumpenhaus, Münster
Reżyseria, choreografia i dramaturgia: Yoshiko Waki i Rolf Baumgart
Muzyka na żywo: Damian Pielka
Scenografia: Mirosław Kaczmarek
Światło: Klaus Dilger
Koordynatorzy ds.produkcji: Maximilian Körner i Robert Chodyła
Koprodukcja: Theater im Pumpenhaus Münster
Występują i współtworzą: Kacper Bożek, Julia Hałka, Paulina Jaksim, Katarzyna Kulmińska, Dominik Kupka, Volodymyr Makovskyi, Paweł Malicki, Michał Przybyła, Adrian Radwański, Katarzyna Rzetelska, Sandra Szatan, Dominik Więcek, Emily Wong
Światła: Przemysław Gapczyński
Obsługa dźwięku: Zuzanna Majewska
Obsługa spektaklu: Daniel Wiśniewski
Obsługa sceny: Grzegorz Potocki, Andrzej Przybyszewski
Czas trwania: 60 minut
Projekt graficzny: Piotr Zdanowicz