24.01.2019
Polski Teatr Tańca w kreatywnym projekcie unijnym

W Rzymie odbyło się spotkanie inaugurujące projekt Clash!, współfinansowany w ramach unijnego programu KREATYWNA EUROPA.

5 partnerów projektu - Baletto di Roma, University La Sapienza, Derrida Dance, 420 People, Companhia de Danca de Almada oraz Polski Teatr Tańca – dyskutowało o możliwościach promowania transgranicznej mobilności artystów, pozwalającej im na współpracę w środowisku międzynarodowym.

Uczestnicy projektu pragną wspierać zespoły wywodzące się z południowej i wschodniej części Unii Europejskiej, tradycyjnie przywiązane do klasycznych produkcji i edukacji baletowej, w tworzeniu spektakli utrzymanych w estetyce contemporary dance, wymagających innych narzędzi kształcenia, systemu wewnętrznego zarządzania oraz strategii rozwijania publiczności.

Podczas kolejnych spotkań planujemy się wymieniać dobrymi praktykami, określać nowe narzędzia i strategie dla zespołów oraz szkół tańca, które pragną rozwijać programy edukacyjne oraz przygotowywać spektakle tańca współczesnego i eksperymentalnego. Zadaniem partnerów będzie opracowanie oraz wprowadzenie w życie strategii budowania i rozwijania widowni, która pomoże zarówno komunikować się z publicznością rzadziej uczestniczącą w spektaklach tańca, jak i wzmocnić jakość doświadczenia stałych widzów współczesnych i eksperymentalnych form performatywnych.

Partnerzy projektu będą współpracować podczas laboratoriów, seminariów i warsztatów, przygotują też wspólny przegląd prezentacji scenicznych.

 

creative Europe