18.12.2018
Best Film Award dla "Inicjacji"?

„Inicjacja” kandyduje do kolejnej nagrody. Film Polskiego Teatru Tańca (2017) znalazł się w półfinale zimowej edycji AltFF Alternative Film Festival w kategorii Short / Best Experimental ( „Najlepszy eksperymentalny film krótkometrażowy”).

Uroczystość rozdania nagród i pokaz odbędzie się 17 grudnia w ThatChannel.com Studios, w Toronto. Oficjalne wyniki w Internecie opublikowane zostaną następnego dnia.

The Alternative Film Festival, organizowany raz na kwartał, jest otwarty dla twórców filmów na wszystkich poziomach zaawansowania, także dla początkujących. Rywalizacja online odbywa się w marcu, czerwcu, wrześniu i grudniu. Festiwal przyjmuje filmy reprezentujące różne gatunki filmowe – filmy dokumentalne, krótkometrażowe i  "super krótkometrażowe" – specjalizuje się w filmie eksperymentalnym, ale nie w filmie tańca.  „Inicjacja” jest zatem poddawana ocenie w uniwersalnych kategoriach filmu niezależnego. Co kwartał przyznawana jest nagroda dla najlepszego filmu – Best Film Award, który emitowany jest live na Facebooku.

Zwycięski film oraz konkursowy werdykt będzie można poznać 18 grudnia( czasu środkowoeuropejskiego) na https://www.facebook.com/AltFilmFest

Więcej o festiwalu: http://altff.org/index.html

Więcej o "Inicjacji"

Link do filmu