30.10.2018
Finał tournée Polskiego Teatru Tańca szlakiem 5 stolic europejskich

30 października o godz. 19.00, na finał tournée Polskiego Teatru Tańca szlakiem stolic europejskich, publiczność  A4 – Space for Contemporary Culture w Bratysławie obejrzy spektakl „Żniwa”.

A4 – Space for Contemporary Culture to wielofunkcyjne, niekomercyjne centrum kulturalne w sercu Bratysławy. Kooperuje z artystami niezależnymi, m.in. choreografami. Zaprasza do gościnnych występów zespoły i solistów.  Zorientowane jest na kreację, prezentację spektakli i edukację w dziedzinie współczesnych form tanecznych, muzycznych i  filmowych, a także poszukiwania twórcze w obszarze sztuk wizualnych czy nowych mediów. Jest jedynym w Bratysławie miejscem, które regularnie udostępnia przestrzeń dla praktykowania tańca współczesnego, teatru fizycznego i sztuk performatywnych. Swoje produkcje prezentują tam członkowie Contemporary Dance Association oraz artyści ze Słowacji, Czech czy Holandii.

Przypomnijmy, że Bratysława jest 5, po Berlinie, Mińsku, Wilnie i Rydze, europejską stolicą, odwiedzaną przez Polski Teatr Tańca w ramach programu Instytutu Adama Mickiewicza „Kulturalne pomosty”, wpisujący się  w Program Wieloletni NIEPODLEGŁA na 2017-2021. Przedsięwzięcie dotowane jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

NIEPODLEGŁA

Więcej o spektaklu

Więcej o A4 – Space for Contemporary Culture

Więcej o Wieloletnim Programie NIEPODLEGŁA