22.09.2018
"Inicjacja" doceniona w Meksyku
iniciacion1

22 września w Hub Mexico City, podczas 3. edycji Mexico City Videodance Festival odbędzie się pokaz filmu „Inicjacja” w reżyserii Iwony Pasińskiej. Produkcja Polskiego Teatru Tańca z 2017 roku znalazła się w oficjalnej selekcji filmów, które kandydują do nagrody „Najlepszy film międzynarodowy”.

O prestiżowe wyróżnienie ubiega się 40 filmów z całego świata, m.in. z Niemiec, Argentyny, Australii, Austrii, Brazylii, Kanady, Południowej Korei, Danii, Hiszpanii, Francji, Indii czy USA. Zostanie też przyznana nagroda „Najlepszy film meksykański”.

W propozycji festiwalowej znalazły się filmy krótkometrażowe, fabularne i dokumentalne, a także filmy animowane. Będzie też program specjalny w VR, pozwalający doświadczyć wirtualnej rzeczywistości.

W tym roku motywem przewodnim festiwalu jest ekspresja dorosłego ciała, wyrażająca się w różnych językach ruchowych – tańcu współczesnym, towarzyskim, tańcach tradycyjnych, tańcu vogue, balecie, stepie, tańcu ulicznym i wielu innych.

Koncepcja Mexico City Videodance Festival opiera się na stworzeniu miejsca spotkań i żywej, otwartej dyskusji z udziałem widzów, twórców filmowych, teoretyków, tancerzy i artystów wizualnych. Stawia sobie za cel upowszechnianie współczesnych dzieł sztuki, które łączą choreografię i język filmu.

Więcej o festiwalu 

Więcej o filmie

Link do filmu