05.06.2018
Laboratorium wieku | LABORATORIA TWÓRCZE 2018
laboratoria twórcze

Wyobrażamy sobie „Laboratoria” jako specyficzną przestrzeń do nabywania nowych kompetencji, poszukiwań twórczych, zdobywania nowej wiedzy i umiejętności. Tym projektem wychodzimy naprzeciw pojawiającemu się nowemu modelowi funkcjonowania kultury, w którym wspólna praktyka to nierzadko badania i/lub praca laboratoryjna.

 

Laboratorium wieku

 

27.08-31.08.2018 I g. 17.00 - 18.00 I Miejsce: Dziedziniec Szkoły Baletowej

Zapraszamy także na Potańcówki Dancing Poznań | g. 18.00 - 19.00 I Dziedziniec Szkoły Baletowej

 

Laboratorium wieku dla seniorów w tym roku relaksacyjno-wzmacniające zajęcia jogi z muzyką na żywo.

Jogę można ćwiczyć w każdym wieku, czerpiąc korzyści z jej walorów zdrowotnych i terapeutycznych. Łączy siłę fizyczną z duchową, buduje wewnętrzną i zewnętrzną równowagę, którą z maty można przenieść do życia. Uspokaja, jak również energetyzuje oraz orzeźwia ciało i umysł. Pozwala cieszyć się zdrowiem i czerpać radość z dnia codziennego oraz dbałości o siebie.

Podczas zajęć uczestnicy poznają ćwiczenia pomagające w pozbyciu się sztywności ciała, bólu kręgosłupa, napięć spowodowanych stresem, siedzącym trybem życia, wiekiem. Pozycje jogowe (asany) uelastyczniają i rozciągają mięśnie, wzmacniają ciało i zwiększają jego możliwości ruchowe. Poprawiają przemianę materii, rozgrzewają i pomagają w usuwaniu toksyn z organizmu. Nauka oddechu zgranego z ruchem. delikatne otwarcia klatki piersiowej i bioder, przynoszące ulgę skręty kręgosłupa czy skłony skutecznie redukują stres, usprawniają funkcjonowanie układu oddechowego, krążenia, nerwowego. Ćwiczenia będą dostosowane do możliwości uczestników.

 

Muzyczny akompaniament w wykonaniu Wiktora Łosia łączy melodyjność fortepianu, współczesność syntezatorów, głębokie brzmienie gitary basowej, plemienny rytm instrumentów perkusyjnych oraz relaksacyjne odgłosy natury. Muzyka ma za zadanie towarzyszyć, wspierać i pogłębiać doznania uczestników płynące z jogowej praktyki, płynnie dostosowując swój charakter do kolejnych etapów zajęć.

Prowadzenie: Katarzyna Kata, Wiktor Łoś

 

Katarzyna Kata - psycholog zdrowia i certyfikowana nauczycielka Vinyasa Yogi (Yoga Teacher Training, 200h Yoga Alliance) prowadzi zarówno codzienne, grupowe zajęcia, jak również indywidualne konsultacje w Poznaniu. Współpracuje ze Studio Namaste Yoga, Fundacją Wspierania Twórczości, Kultury i Sztuki ARS oraz gabinetem „SUI- Psychologia i Coaching”. Współtworzy działalność Musco (www.musco.pl), gdzie wspólnie z Wiktorem Łosiem realizuje artystyczno-psychologiczne oraz muzyczno-jogowe warsztaty w całej Polsce.

Jogę traktuję jako holistyczną drogę samorozwoju i poznania siebie. Uważną, świadomą podróż ku samoakceptacji, miłości, autentyczności. Ponadto praktyka jogi wzmacnia, uelastycznia, napełnia oczyszczającą, harmonizującą i twórczą energią ciało, umysł i ducha. Serdecznie zapraszam na zajęcia.

Wiktor Łoś - przygodę z muzyką rozpoczął dzięki klasie fortepianu w szkole muzycznej I i II stopnia w Bydgoszczy. Poszukując innych form wyrażenia muzycznego sięgnął po gitarę basową, na której do dnia dzisiejszego gram np. w zespole Zielony Bus Band. Wychowany przez niezliczone próby z zespołami muzycznymi wszelkich gatunków (groove affair, biuro karier, industry i inne) odkrył, że oprócz występów na scenie uwielbiam tworzyć melodie i komponować własne utwory.

***

Zgłoszenia na laboratoria wieku prosimy przesyłać na adres: a.krolica@ptt-poznan.pl lub telefonicznie + 61 858 04 56 (wystarczy podać imię i nazwisko oraz zadeklarować udział w laboratorium).

REGULAMIN LABORATORIÓW TWÓRCZYCH 2018

 

Kuratorka: Anna Królica

Organizator: Polski Teatr Tańca

Partnerzy:

 

Pobierz obrazki

 

 

logotyp młyńska 12

Instytut Teatru i Sztuki Mediów

Szkoła Baletowa im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej