31.08.2017
Gorycz | Festiwal Wschód Kultury/Inny Wymiar
PTT_Gorycz_Fot. A.Grabowski
PTT_Gorycz_Fot. A.Grabowski
PTT_Gorycz_Fot. A.Grabowski
PTT_Gorycz_Fot. A.Grabowski

31. sierpnia o godz. 18:00 spektakl "Gorycz" w choreografii Kai Kołodziejczyk zaprezentujemy podczas Festiwalu Wschód Kultury/Inny Wymiar w Białymstoku w Operze i Filharmonii Podlaskiej. 

To już piąta edycja festiwalu Wschód Kultury/Inny Wymiar! Impreza odbędzie się od 31 sierpnia do 3 września.

Od początku główną ideą festiwalu było prezentowanie bogactwa wielokulturowości Podlasia, w szczególności Białegostoku. Inny Wymiar promuje ideę dialogu i tolerancji w mieście zróżnicowanym kulturowo, gdzie od wieków współegzystowali ze sobą Polacy, Rosjanie, Białorusini, Tatarzy, Ukraińcy, Litwini, Żydzi i Niemcy. Przywraca pamięć o utraconym, jednocześnie ukazując dokonania współczesne, łączy historię ze współczesnym działaniem artystycznym.

Każda edycja Festiwalu poświęcona jest innej narodowości, od wieków współtworzącej historię i kulturę regionu. Do tej pory byli to Tatarzy, Białorusini, Żydzi i Ukraińcy.
W tym roku wracamy do pomysłu swoistej Wieży Babel, proponowane przez nas wydarzenia będą związane z szeroko pojętym Wschodem i krajami Partnerstwa Wschodniego.

Program tradycyjnie został podzielony na wymiary:
Inny Wymiar Muzyki
Inny Wymiar Sztuki
Inny Wymiar Filmu
Inny Wymiar Społeczności
Inny Wymiar Teatru
Inny Wymiar Mody
Znajdą się w nim koncerty, spektakle, pokazy filmów, wystawy, spacery edukacyjne, działania artystyczne dla całych rodzin i pokazy mody.

Tym, co wyróżnia białostocki festiwal, jest udział wielu podmiotów, tworzących jego program – są to nie tylko wiodące instytucje kultury, ale także stowarzyszenia i fundacje. W tym roku jest ich kilkanaście.

Festiwalowe wydarzenia odbędą się w wielu różnych miejscach, m.in. w teatrach, galeriach sztuki, Białostockim Ośrodku Kultury, ale przede wszystkim w przestrzeni miejskiej. Do udziału w nich serdecznie zapraszamy!

Program festiwalu.

Informacje o wejściówkach.

 

logotypy