24.06.2022
Orły „Wprost” Województwa Wielkopolskiego rozdane! A wśród laureatów Polski Teatr Tańca
Gala wreczenia Orłów 1
Gala wręczenia Orlow 2
Gala wręczenia Orłow 3
Gala wręczenia Orłow Wprost
Family foto

Polski Teatr Tańca (PTT) otrzymał nagrodę w kategorii „samorząd” za efektywne wykorzystywanie środków europejskich i stosowanie technik innowacyjnych.

W  laudacji na cześć Teatru podkreślono, że moment inauguracji siedziby, wieńczący projekt adaptacji XIX-wiecznej kamienicy przy ul. Taczaka 8 w Poznaniu na potrzeby Polskiego Teatru Tańca był przełomowy w działalności teatru, który jest ambasadorem wielkopolskiej kultury, legendarną wręcz instytucją na mapie Poznania, upowszechniającą z wielkimi sukcesami sztukę tańca na całym świecie, mogącą się poszczycić wieloma doskonałymi wykonawcami i dokonaniami.

W imieniu Polskiego Teatru Tańca nagrodę odebrała  Iwona Pasińska, Dyrektor PTT.

A tak zabrzmiały nasze podziękowania:

Środki unijne pozwoliły naszemu teatrowi spełnić marzenie o własnej siedzibie.
To była radosna chwila - moment ich przyznania. Projekt adaptacji kamienicy przy ul. Taczaka 8 na potrzeby Polskiego Teatru Tańca -  uzyskał pierwsze miejsce w rankingu wniosków zgłoszonych do dofinansowania z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014+
Równie szczęśliwy był moment inauguracji naszej siedziby, kiedy w nasze progi zawitał pierwszy widz, mogący doświadczyć niezwykłego mariażu starego z nowym. Bo oto XIX - wieczny budynek kamienicy odzyskał dawny blask, a w miejscu oficyn pojawiło się nowoczesne, teatralne studio, operujące zaawansowaną technologią, na miarę XXI wieku. 
Powstała przestrzeń, w której nasz teatr tworzy i prezentuje niezwykłe projekty artystyczne, zapewniając przy tym komfort Widzom, również tym ze specjalnymi potrzebami. 
Dzięki inwestycji kultura, Poznań, Wielkopolska, Polska, ba Europa może się pochwalić efektywnym wykorzystaniem środków unijnych i innowacyjnymi rozwiązaniami. 
Dziękujemy Ministerstwu Funduszy i Polityki Regionalnej za nominację, a kapitule tygodnika „Wprost” za nagrodę Orła Wprost Województwa Wielkopolskiego. Jej przyznanie nie byłoby możliwe, gdyby nie środki wyasygnowane przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego, któremu z tego miejsca pięknie dziękuję. Jak również wszystkim zaangażowanym w realizację projektu.

Przypomnijmy, że „Orzeł „Wprost” to prestiżowa nagroda przyznawana przez tygodnik "Wprost" we współpracy z Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej przedsiębiorstwom, samorządom i osobom wnoszącym szczególny wkład w rozwój gospodarki regionu oraz kraju.

Gala wręczenia nagród w województwie wielkopolskim odbyła się 24 czerwca 2022 roku w ramach VI edycji projektu Orły „Wprost”, które wręczane są od 2016 roku.

fot. Piotr Woźniakiewicz / Ars Lumen.pl

Więcej o nagrodach

Relacja z gali na lamach tygodnika "Wprost"