02.06.2022
KoczkodanSe | 11 czerwca
pięciu tancerzy ustawionych w dwóch przecinających się prostopadle liniach, część ma podniesione dłonie, dwójka po bokach trzyma w rękach hula hop
dwójka tancerzy na scenie, tancerz podnosi kobietę, jej nogi są wyprostowane lekko uniesione nad ziemią; oboje maja ubrane czerwone cekinowe marynarki;
grupa tancerzy leży na scenie, nad nimi unosi się mgła;

W kilkanaście dni po premierze, zapraszamy ponownie na spektakl KoczkodanSe.

Po raz kolejny lwa, niedźwiedzia, bizona, żyrafę, kangura, koczkodany i ich przyjaciół zobaczymy na scenie naszego teatru już 11 czerwca (sobota) g. 12.00

Bilety w cenie 30 zł można kupić online lub w siedzibie teatru na 30 min przed spektaklem.

O SPEKTAKLU

Zwierzęta to najbliższe człowiekowi żywe istoty. Kochamy je, cieszymy się ich obecnością, a jednocześnie próbujemy zdominować, nie dociekając, co czują, jakie są naprawdę.

A co by było, gdybyśmy odkryli w pełni ich dziką i zaskakującą naturę? Obudzili w sobie empatię dla zwierząt? Poczuli szacunek dla autonomii, naturalnego piękna i instynktownej mądrości? 

Zapraszamy na spektakl „KoczkodanSe” przeznaczony dla młodych widzów w wieku 7 -11 lat. Utwór wpisuje się z jednej strony w realizowany przez Polski Teatr Tańca w tym roku idiom „Człowiek – zwierzę”, z drugiej zaś jest elementem naszej nowej misji: chcemy zarażać tańcem dzieci.

Dzieci od wieków słyszą i widzą w bajkach, że zwierzęcy bohaterowie czują i cierpią, potrafią się martwić i cieszyć, że umieją i kochać, i nienawidzić; że ich uczucia niczym nie różnią się od emocji ludzi. Szkoda jednak, że widzimy to tylko w bajkach.

„KoczkodanSe" opowiada prostą historię, a jednak – oprócz wzruszeń i zabawy – liczymy, że zasieje ciekawość, miłość i magię, którą bohaterowie naszej bajki odnaleźli… w sobie.

libretto i dramaturgia: Radosław Wysocki
reżyseria: Iwona Pasińska
scenografia i kostiumy: Andrzej Grabowski
muzyka i opracowanie dźwięku: Zbigniew Kozub, Michał Beszczyński, Zuzanna Majewska
wideo projekcje: Marek Grabowski, Edyta Pietrowska
współpraca kostiumograficzna i charakteryzacja: Adriana Cygankiewicz
asystent spektaklu: Paulina Jaksim

Nasi bohaterowie:
Bizon - Katarzyna Rzetelska
Kangur - Jinwoo Namkung
Koczkodany -  Julia Hałka, Patryk Jarczok
Kozica - Sandra Szatan
Lew - Daniel Michna
Niedźwiedź - Dominik Kupka
Papugi - Zbigniew Kocięba, Emily Wong- Adryańczyk
Pingwiny - Katarzyna Kulmińska, Kacper Bożek
Słoń - Evelyn Blue
Wielbłąd - Zofia Tomczyk
Żyrafa - Jerzy Kaźmieczak

Gościnnie w rolach:
Dyrektora Zoo: Ewa Zgrabczyńska (Dyrektor Ogrodu Zoologicznego w Poznaniu)
Reżysera: Maksymilian Świtała (debiut w teatrze tańca)

obsługa spektaklu: Michał Beszczyński, Adriana Cygankiewicz, Artur Dolata, Przemysław Gapczyński, Zuzanna Majewską, Grzegorz Potocki, Dariusz Szych

-----------------------------------------------

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego oraz ze środków finansowych Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

 

fot. A. Grabowski