03.06.2022
jaMY #naTaczaka | 12.06.
widac dwójkę tancerzy od pasa w górę, lekko wyginających się, na zdjęciu napisy jaMY na Taczaka oraz nazwiska prowadzących

JaMY #naTaczaka to cykliczne spotkania improwizacji ruchu i dźwięku, organizowane w siedzibie Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu.

jaMy #naTaczaka to spotkania otwarte dla każdej osoby, które zapraszają do grupowej improwizacji ruchu i dźwięku. Mają na celu stworzenie przestrzeni do wspólnej praktyki tańca i muzyki oraz twórczej wymiany niezależnie od doświadczenia czy wieku. Jamy stanowić będą również miejsce integracji poznańskiego środowiska artystycznego, na każde spotkanie zaproszeni zostaną twórcy reprezentujący różne rodzaje muzyki. Każde spotkanie zacznie się od krótkiego wprowadzenia.

Spotkanie poprowadzą artyści-tancerze Polskiego Teatru Tańca: Evelyn Blue, Zofia Tomczyk i Daniel Michna.

Wydarzeniu towarzyszy MUZYKA improwizowana NA ŻYWO!

Podczas ostatniego w tym sezonie spotkania muzykę na żywo tworzyć będzie Michał Giżycki - poznański klarnecista, saksofonista, improwizator. Posługuje się wieloma rozbudowanymi technikami gry, takimi jak oddech cyrkulacyjny czy multiphonics, dzięki którym tworzy wielowarstwowe struktury na pozornie monofonicznych instrumentach.
Współpracował z wieloma muzykami polskiej i europejskiej sceny muzyki improwizowanej, jazzowej, rockowej i folkowej. Założyciel TORF records – nowo powstałego wydawnictwa z muzyką improwizowaną i kreatywną.

Bilety w cenie 15 zł można kupować za pośrednictwem serwisu bilety24.pl oraz 30 minut przed rozpoczęciem wydarzenia w siedzibie PTT.

Gorąco zapraszamy i zatańczMY razem w siedzibie Polskiego Teatru Tańca,  przy ulicy Taczaka 8 już 12 czerwca g. 19.00.