16.05.2022
KoczkodanSe
koczkodan

Zwierzęta to najbliższe człowiekowi żywe istoty. Kochamy je, cieszymy się ich obecnością, a jednocześnie próbujemy zdominować, nie dociekając, co czują, jakie są naprawdę.

A co by było, gdybyśmy odkryli w pełni ich dziką i zaskakującą naturę? Obudzili w sobie empatię dla zwierząt? Poczuli szacunek dla autonomii, naturalnego piękna i instynktownej mądrości? 

Zapraszamy na spektakl „KoczkodanSe” przeznaczony dla młodych widzów w wieku 7 -11 lat. Utwór wpisuje się z jednej strony w realizowany przez Polski Teatr Tańca w tym roku idiom „Człowiek – zwierzę”, z drugiej zaś jest elementem naszej nowej misji: chcemy zarażać tańcem dzieci.

Dzieci od wieków słyszą i widzą w bajkach, że zwierzęcy bohaterowie czują i cierpią, potrafią się martwić i cieszyć, że umieją i kochać, i nienawidzić; że ich uczucia niczym nie różnią się od emocji ludzi. Szkoda jednak, że widzimy to tylko w bajkach.

"KoczkodanSe" opowiada prostą historię, a jednak – oprócz wzruszeń i zabawy – liczymy, że zasieje ciekawość, miłość i magię, którą bohaterowie naszej bajki odnaleźli… w sobie.


PODĄŻAJ TROPEM ZWIERZĄT :)


Najbliższe terminy prezentacji spektaklu:

23.09.2022 (piątek) g. 10.30, 13.00 zapraszamy grupy szkolne, cena biletu dla grup: 20 zł/os. kontakt: i.bielewicz@ptt-poznan.pl

25.09.2022 (niedziela) g. 12.00 bilety: linkDofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego oraz ze środków finansowych Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

 

logotypy.koczkodanse.OST

 

Recenzje: 

Julia Niedziejko 

Najlepsze zwierzę sceniczne 

kulturapoznan.pl, 2.06.2022

 

Regina Lissowska - Postaremczak 

„Zwierzę też człowiek” – recenzja spektaklu „KoczkodanSe” Polskiego Teatru Tańca

www.taniecpolska.pl, 23.06.2022

 

Barbara Kowalewska, 

Koczkodany i rozczochrane tańce- rozmowa Barbary Kowalewskiej z Iwoną Pasińską 

kulturaupodstaw.pl, 27.06.2022

libretto i dramaturgia: Radosław Wysocki

reżyseria: Iwona Pasińska

scenografia i kostiumy: Andrzej Grabowski

muzyka i opracowanie dźwięku: Zbigniew Kozub, Michał Beszczyński, Zuzanna Majewska

wideo projekcje: Marek Grabowski, Edyta Pietrowska

współpraca kostiumograficzna i charakteryzacja: Adriana Cygankiewicz

asystent spektaklu: Paulina Jaksim

projekt graficzny: Piotr Zdanowicz

obsada premierowa: Evelyn Blue, Kacper Bożek, Julia Hałka, Patryk Jarczok, Jerzy Kaźmieczak, Zbigniew Kocięba, Katarzyna Kulmińska, Dominik Kupka, Daniel Michna, Jinwoo Namkung, Katarzyna Rzetelska, Sandra Szatan,  Zofia Tomczyk, Emily Wong- Adryańczyk

z udziałem specjalnych gości:
w roli Dyrektora: Ewa Zgrabczyńska (Dyrektor Ogrodu Zoologicznego w Poznaniu)
w roli Reżysera: Maksymilian Świtała (debiut w teatrze tańca)

obsługa spektaklu: Michał Beszczyński, Adriana Cygankiewicz, Artur Dolata, Przemysław Gapczyński, Zuzanna Majewską, Grzegorz Potocki, Dariusz Szych

premiera: 1 czerwca 2022 roku

czas trwania spektaklu: 45 minut