15.03.2022
"Spektakl do odkrycia" na scenie Polskiego Teatru Tańca I 1.04 i 2.04
Fabula rasa - spektakl Polskiego Teatru Tańca 11
Fabula rasa - spektakl PTT - 33
Fabula rasa - spektakl PTT - 44
Fabula rasa - spektakl PTT - 55

1 i 2 kwietnia o godz. 20.00 zapraszamy na „spektakl do odkrycia”, czyli „Fabulę Rasę”  w koncepcji i choreografii Macieja Kuźmińskiego.

Od pierwszej sekundy spektaklu wyruszamy w niepokojącą, hipnotyczną podróż w głąb osobowości człowieka, która ulega zagładzie, aby odrodzić się w perspektywie metafizycznej. Punktem zwrotnym jest moment przejścia granicy dwóch światów – doczesności i wieczności. Maciej Kuźmiński – twórca nagradzany w Polsce i za granicą, zdobywca I Nagrody na Międzynarodowym Konkursie Miniatur Choreograficznych w Belgradzie (2017) i II Nagrody na Międzynarodowym Konkursie Choreograficznym w Hanowerze (2016) – odkrywa fascynujące cechy indywidualności scenicznych i artyzmu formalnego tancerzy Polskiego Teatru Tańca. Portretując kondycję jednostki i współczesnego społeczeństwa, sięga po pozornie odległe inspiracje – szkic literacki jednego z polskich „twórców przeklętych” Edwarda Stachury oraz nacechowaną narodowo twórczość muzyczną Stanisława Moniuszki.

To jest historia człowieka, który spogląda w zwierciadło, to zwierciadło się rozpada i w każdym z kawałków tego zwierciadła jest kawałek jego ja. I on próbuje to pozbierać, posklejać – wyjaśniał przed premierą spektaklu Maciej Kuźmiński. 

Fabula rasa Polskiego Teatru Tańca to od początku do końca spójna realizacja - od monochromatycznej scenografii, przez wspaniałe synchrony choreograficzne, aż po kostiumy i doskonale współistniejącą z ruchem muzykę.

Katarzyna Nowicka, Między sacrum a profanum, www.kultura.poznan.pl, 21.11.2019

 

Autorzy i realizatorzy: 

choreografia, koncepcja: Maciej Kuźmiński

muzyka: Zbigniew Kozub, Stanisław Moniuszko

kostiumy, scenografia: Ilona Binarsch 

dramaturgia: Paul Bargetto

reżyseria świateł: Paweł Murlik

obsługa dźwięku: Zuzanna Majewska

asystent choreografa: Monika Witkowska

asystent spektaklu: Katarzyna Rzetelska

Obsada aktualna: Evelyn Blue, Kacper Bożek, Julia Hałka, Paulina Jaksim, Patryk Jarczok, Jerzy Kaźmierczak, Zbigniew Kocięba, Katarzyna Kulmińska, Dominik Kupka, Daniel Michna, Jinwoo NamKung, Pau Pérez Piqué, Katarzyna Rzetelska, Sandra Szatan, Zofia Tomczyk, Emily Wong-Adryańczyk

Obsługa spektaklu: Michał Beszczyński, Artur Dolata, Przemysław Gapczyński, Zuzanna Majewska, Grzegorz Potocki, Dariusz Szych

Produkcja: Polski Teatr Tańca 

Czas trwania: 70 minut 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Moniuszko - Promesa 2019”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

Premiera spektaklu w 2019 roku wpisała się w idiom Roku Wyklętych w Polskim Teatrze Tańca. Ideą przewodnią programu PTT było w tym czasie przywołanie artystów, tematów bądź bohaterów uznanych za wyklętych, zapomnianych, wypartych.

Bilety:

EARLY BIRD (I pula) U 30 PLN / N 45 PLN // do 20 marca

EARLY BIRD (II pula) U 40 PLN / N 70 PLN // do 27 marca

Od 28 marca bilety w cenie regularnej: U 45 PLN / N 90 PLN

Więcej o spektaklu

Link do biletów: 

Zachęcamy do oglądania dziesiątego odcinka cyklu „ Z chaosu sztuka” - cyklu reportaży o artystach i spektaklach prezentowanych w ramach Polskiej Sieci Tańca. Gośćmi programu są twórcy spektaklu „Fabula Rasa” - Ilona Binarsch, Zbigniew Kozub i Maciej Kuźmiński.