18.02.2022
Spotkanie śpiewacze z Adamem Strugiem | 27.03.
Adam Strug

Zapraszamy na spotkanie śpiewacze z Adamem Strugiem "Liryka miłosna Puszczy Zielonej". 27 marca o godz. 19.00, po raz pierwszy na nowej scenie Polskiego Teatru Tańca.

Przedmiotem spotkania śpiewaczego będą kurpiowskie pieśni miłosne. To zachowawczy, starodawny materiał muzyczny, wykonywany w skalach wcześniejszych, niż powszechnie dziś używana skala c-dur/cis-moll. Spotkania śpiewacze prowadzone przez Struga mają charakter nieinwazyjny - prowadzący podaje motyw, a uczestnicy śpiewają. Ten rodzaj śpiewu nazywamy naturalnym, tradycyjnym lub plemiennym. Formuła - poza zapoznaniem się z pieśniami - służy wydobyciu naturalnej siły i barwy głosu uczestników. W spotkaniach może uczestniczyć każdy niezależnie od stopnia wokalnych umiejętności. Teksty na miejscu.

Adam Strug - śpiewak i instrumentalista, autor piosenek, kompozytor muzyki teatralnej i filmowej, kurator i producent muzyczny, reżyser i scenarzysta filmów dokumentalnych, popularyzator muzyki tradycyjnej, pomysłodawca zespołu śpiewaczego Monodia Polska, praktykującego pieśni przekazywane w tradycji ustnej. Od 2017 do 2019 roku prowadził cotygodniową audycję „Muzyczna podróż po Polsce” w radiowej Jedynce. W latach 2019-2021 był gospodarzem czwartkowych edycji magazynu „Źródła” w radiowej Dwójce. Od 2020 roku prowadzi autorski program "Owszem Mazowsze" na antenie TVP3 Warszawa.

fot. Jacek Poremba dla "Ruchu Muzycznego" 

----------------

BILETY:

U 40 PLN / N 70 PLN

Link do biletów