16.02.2022
Sen o transformacji - gramy "No More Tears" w reżyserii Iwo Vedrala
No more tears - Paulina Jaksim w roli Barbary Piaseckiej - Johnson
No more tears -scena zbiorowa ze spektaklu
No more tears - Jerzy Kaźmierczak, Katarzyna Kulmińska, Michał Przybyła

5 marca o godz. 20.00 zapraszamy do siedziby przy ul. Taczaka 8 w Poznaniu na transowy spektakl pt. „No More Tears”, mocno osadzony w polskiej historii doby transformacji i biografii jednej z najbogatszych kobiet świata, Barbary Piaseckiej – Johnson.

O swojej pracy tak pisał reżyser Iwo Vedral:

No More Tears - obiecywała reklama szamponu na początku lat 90-ych. Promienny uśmiech Barbary Piaseckiej-Johnson, właścicielki koncernu, przybywającej do Polski w czerwcu 1989 roku dawał nadzieję, że bolesny proces ustrojowej transformacji również obędzie się bez łez.

Barbara - Polka z ujmującym uśmiechem, typowo polskim lub całkowicie amerykańskim, imigrantka, służąca w domu milionerów, wreszcie jedna z najbogatszych kobiet świata, wdowa po potentacie w branży farmaceutycznej, starszym od niej o ponad czterdzieści lat Sewardzie Johnsonie, kolekcjonerka dzieł sztuki, filantropka, dobrodziejka polskiej Solidarności.

Kiedy w czerwcu 1989 przybywa do Gdańska własnym samolotem w powietrzu unosi się klimat oczekiwania, przeczucie nadchodzącej zmiany, rozbudzona religijna tęsknota: Leżę na łące pośród koniczyny. Koniczyna jest czterolistna. Jestem głodna, jak cała nasza rodzina. I wtedy słyszę głosy, które mówią, że powinnam wyruszyć w świat i kupić wielkie dzieła sztuki, aby próbować pomóc zniewolonej Polsce. (B. Piasecka-Johnson)

 

 

reżyseria:

Iwo Vedral

asystent reżysera:

Dominik Więcek

muzyka:

Dawid Dąbrowski

scenografia i kostiumy:

Paula Grocholska

choreografia:

Krystyna „Lama” Szydłowska

reżyseria światła:

Aleksander Prowaliński

video:

Kuba Falkowski

dramaturgia:

Michał Kurkowski

Obsada aktualna: Evelyn Blue, Kacper Bożek, Julia Hałka, Paulina Jaksim, Patryk Jarczok, Jerzy Kaźmierczak, Zbigniew Kocięba, Katarzyna Kulmińska, Dominik Kupka, Daniel Michna, Jinwoo NamKung, Pau Pérez Pique, Sandra Szatan, Zofia Tomczyk, Emily Wong-Adryańczyk

czas trwania:

60 min.

premiera:

16 czerwca 2018
CK ZAMEK w Poznaniu
Malta Festival Poznań 2018

fot. Andrzej Grabowski 

Autorska koncepcja spektaklu „No more tears” zwyciężyła w ogólnopolskim konkursie pn. „Wieczór boski” na realizację premiery w ramach Roku Bogów 2018, którego organizatorem był Polski Teatr Tańca.

W spektaklu używane są silne światła stroboskopowe! Osoby wrażliwe na ten rodzaj oświetlenia prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.

W spektaklu wykorzystano film z katalogu Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych.

***

BILETY

EARLY BIRD (I pula) U 30 PLN / N 45 PLN // do 20 lutego

EARLY BIRD (II pula) U 40 PLN / N 70 PLN // do 27 lutego

Od 28 lutego bilety w cenie regularnej: U 45 PLN / N 90 PLN

Link do biletów 

Więcej o spektaklu

Zapraszamy do obejrzenia  krótkometrażowego dokumentu, poświęconemu spektaklowi  „No more tears" (reż. Iwo Vedral, chor. Krystyna „Lama” Szydłowska). W ramach cyklu „Archiwum ruchu w III częściach", Tancerze Polskiego Teatru Tańca reinterpretują i poddają analizie grane przez siebie spektakle.

 

Projekt zrealizowany dzięki dofinansowaniu ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci” oraz ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.