14.12.2021
jaMY #naTaczaka po raz drugi!
#jaMY #PolskiTeatrTańca #improwizacja

JaMY #naTaczaka to cykliczne spotkania improwizacji ruchu i dźwięku, organizowane w siedzibie Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu.

Taneczna improwizacja, czyli komponowanie tańca w czasie rzeczywistym to sytuacja, w której każdy uczestnik jest swoim własnym choreografem. Poruszając się swobodnie pod wpływem impulsów płynących z wewnątrz i zewnętrznych bodźców, poszukuje swojego ruchu autentycznego, zestrajając indywidualną ekspresję i przyjemność tworzenia „tu i teraz” z uważnością na innych i responsywnością. 

W naszym zamyśle, jaMY #naTaczaka to okazja do eksperymentowania z ruchami, których nie wykonujemy na co dzień, łamania schematów, odkrywania własnych możliwości, a przede wszystkim spontanicznej zabawy, w której ważną rolę odgrywa wymiana energii, poznawanie samego siebie oraz swobodna gra z ciężarem ciała, pędem i grawitacją.

Spotkanie poprowadzą artyści - tancerze Polskiego Teatru Tańca:  Evelyn Blue, Zofia Tomczyk i Daniel Michna.

Muzykę na żywo zagra Michał „Śniegu” Strugarek - tancerz, choreograf, DJ, producent muzyczny i fotograf. Swoją selekcję miał szansę prezentować w przeróżnych środowiskach i sytuacjach, począwszy od grania w klubach, kończąc na jamach improwizacyjnych podczas festiwali tańca współczesnego. 

Michał Strugarek traktuje jam improwizacyjny jak spektakl, w którym odbywa się dialog pomiędzy: tancerzami, przestrzenią, a muzykiem/dj'em. Napięcie tworzące się na styku tych trzech elementów pozwala na zbudowanie unikatowej dramaturgii całego wydarzenia.

Bilety w cenie 10 zł można kupować za pośrednictwem serwisu bilety24.pl oraz 45 minut przed rozpoczęciem wydarzenia w siedzibie PTT. 

Gorąco zapraszamy!