02.11.2017
Międzynarodowy konkurs: "1 strona, 1 spojrzenie, 180 sekund"

1 strona, 1 spojrzenie, 180 sekund

 

OGŁOSZENIE WYNIKÓW KONKURSU

 

27 października odbyło się posiedzenie Komisji  międzynarodowego  konkursu: "1 strona, 1 spojrzenie, 180 sekund" Polskiego Teatru Tańca, jednak z przyczyn niezależnych od organizatora informację o wynikach konkursu opublikujemy 2 listopada 2017.

 

Polski Teatr Tańca ogłasza międzynarodowy  konkurs: "1 strona, 1 spojrzenie, 180 sekund". 

Celem konkursu jest stworzenie platformy wymiany myśli wokół tematu ekspresji ciała oraz subiektywnych ujęć sztuki tańca. Konkurs ma charakter otwarty, a jego przedmiotem jest stworzenie utworu literackiego, fotografii lub filmu. Intencją organizatorów  jest przygotowanie przestrzeni rejestrującej kreatywne podejście do zjawiska teatru tańca, tańca, ruchu. 

Zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń w jednej z trzech kategorii:
1. literackiej w języku polskim w formach eseju, limeryku albo wiersza graficznego (1 strona A4)
2. fotograficznej na tematy: kadr ekspresji ciała, kadr ze spektaklu teatru tańca oraz kadr tańca (1-5 zdjęć)
3. filmowej na tematy: reportaż o tańcu, emocja ciała / emocja w ciele, ciało tańczące (film o czasie trwania do 180 s.)

W konkursie mogą brać udział wyłącznie prace wcześniej niepublikowane.

Zgłoszenia do konkursu prosimy przesyłać drogą elektroniczną za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie Polskiego Teatru Tańca do  2 października 2017 r.

Na zwycięskie prace czekają nagrody pieniężne w wysokości 2000 zł, 1000 zł i 500 zł, oraz publikacja na stronie Polskiego Teatru Tańca.

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w Poznaniu: 7 grudnia 2017 r. o godz. 18:00 w Scenie na piętrze. Wręczenie nagród połączone jest z premierą filmu "Inicjacja". 

 

Regulamin konkursu

 

Pliki PDF i JPG prosimy przesyłać na adres: konkurs.ptt@gmail.com