27.11.2021
Kielecki Teatr Tańca w Poznaniu I spektakl gościnny
Carme(n)love
Intercepted/Przechwycone

Kielecki Teatr Tańca zagości w Poznaniu w ramach Polskiej Sieci Tańca. 

27 listopada o godz. 20.00 w siedzibie Polskiego Teatru Tańca przy ul. Taczaka 8 w Poznaniu zaprezentuje dwa spektakle: „Carme(n)love” w choreografii Małgorzaty Ziółkowskiej oraz „Intercepted/Przechwycone” w choreografii Wojciecha Mochnieja.

„Carme(n)love” to autorska interpretacja opery Carmen Georges Bizeta. Opowieść o prawdziwej Femme fatale… Złej, okrutnej, nieszczęśliwej, wolnej… O kobiecie targanej różnymi uczuciami: złością, nienawiścią a jednocześnie miłością i ogromnym pożądaniem. Czy znała Carmen prawdziwą miłość…czy potrafiła kochać? Czy jest postacią zupełnie negatywną?? Każda kobieta ma coś z Carmen. U mnie jest ona kwintesencją kobiecości… Dlaczego źle skończyła?? Być może nie umiała się odnaleźć w otaczającej ją rzeczywistości?? Być może miłość, której tak pragnęła, nie zaspokoiła jej duszy… Najdoskonalej opisuje ten typ kobiety Charles Baudelaire w „Kwiatach Zła”, przedstawiając ją jako demona, ofiarę rzeczywistości, wielki umysł, poszukiwaczkę nieskończoności, istotę pełną krzyków i płaczu…Taka będzie moja Carme(n)love…. Carmen żyje w każdej z nas, być może narodzi się na nowo.

Choreografia: Małgorzata Ziółkowska
Muzyka: Rodin Shchedrin, Georges Bizet, Wadeiko Matsuriza, Eric Varzon Morel, Soha Kostiumy/Costumes: Małgorzata Ziółkowska, Jolanta Dudek, Małgorzata Sasak
Scenografia: Jaśmina Parkita
Reżyseria światła: Grzegorz Pańtak
Projekcje: Grzegorz Kaczmarczyk
Video z udziałem: Alicja Horwath- Maksymow, Michał Ośka, Mila Łącka (dziecko) 

Produkcja: Kielecki Teatr Tańca 

Czas trwania: 30 minut

Obsada: Alicja Horwath-Maksymow (Carmen), Joanna Polowczyk, Mateusz Wróblewski, Tomasz Słomka, Małgorzata Boruń, Arkadia Dziarmaga, Małgorzata Kowalska, Pamela Paprota, Marta Rolska, Marta Starostecka, Bartłomiej Banasiak, Szymon Pacholec, Dawid Pieróg, Aleksander Staniszewski, Kamil Zdańkowski 

Małgorzata Ziółkowska – kierownik baletu Kieleckim Teatrze Tańca, tancerka-solistka, pedagog tańca, choreograf. Od 2001 r. tancerka Kieleckiego Teatru Tańca. W 2004 r. uzyskała tytuł zawodowego tancerza w Związku Artystów Scen Polskich. w Kielcach. Jako solistka Kieleckiego Teatru Tańca występowała na wielu scenach polskich i zagranicznych m.in. w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie, Teatrze Wielkim w Łodzi, Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, na scenach zagranicznych.

***

„Intercepted / Przechwycone”

Przechwycone w drodze do celu …Spektakl porusza temat spełnienia, samorealizacji, drogi do celu jakim są nasze marzenia, idee, pasje. Jak zachować indywidualność i swoje potrzeby na ścieżce do spełnienia wobec przeciwności losu, presji, oczekiwań, relacji, sytuacji, historii, zbiegów okoliczności, które PRZECHWYTUJĄ nas w drodze do CELu kierując na inne tory. Choreograf stawia pytanie: czy Ty jesteś w stanie wytrwać w dążeniu do marzeń i pasji? Czy mimo przeciwności losu wracasz na swoją indywidualną trasę czy też dajesz się przechwycić?

Choreografia/Choreography: Wojciech Mochniej Muzyka/Music: Wojciech Frycz Scenografia/Stage design: Maciej Miernik Światło/Lighting: Grzegorz Pańtak Kostiumy/Costumes: Aleksandra Machnik 

Artyści/Artists: Małgorzata Boruń, Arkadia Dziarmaga, Alicja Horwath-Maksymow, Małgorzata Kowalska, Pamela Paprota, Joanna Polowczyk, Marta Rolska, Marta Starostecka, Bartłomiej Banasiak, Szymon Pacholec, Dawid Pieróg, Tomasz Słomka, Aleksander Staniszewski, Mateusz Wróblewski, Kamil Zdańkowski 

Produkcja: Kielecki Teatr Tańca i Narodowy Instytut Muzyki i Tańca 

Spektakl współorganizowany przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach Programu Zamówienia choreograficzne 2019 

Czas trwania: 40 minut 

W spektaklu użyte zostały światła stroboskopowe. 

Wojciech Mochniej – tancerz, choreograf, pedagog. W latach 1991-94 był tancerzem Śląskiego Teatru Tańca. Od 1995 rok. jest wykładowcą na Wydziale Tańca w School of Creative and Performing Arts na Uniwersytecie w Calgary (Kanada). Brał udział w produkcjach Alpo Aaltokoskiego (Finlandia), Avi Kaisera (Belgia/ Izrael), Pauli Ross, Davidy Monk, Tani Alvarado oraz Peggy Baker (Kanada). Jako artysta improwizujący doskonalił swoje umiejętności oraz wpółpracował z wybitnymi improwizatorami. 

***

Fragmenty recenzji: 

Wojciech Mochniej to jeden z najciekawszych polskich tancerzy i choreografów, od 20 lat pracujący w Kanadzie. (...)Tancerze Kieleckiego Teatru Tańca pokazali na scenie jak łatwo ulegać presji, podporządkowywać się oczekiwaniom otoczenia, nie umieć walczyć o własne marzenia. O tym wszystkim opowiedzieli tańcem, z ogromną energią wyrażając bez słów coś, co można by opisać w grubej książce.

(...)Carme(n)love to najbardziej widowiskowa, także dzięki kostiumom, część spektaklu. Barwna, dynamiczna, momentami bardzo erotyczna(...)

Lidia Cichocka, Echo Dnia, link echodnia.eu

***

Bilety w cenie 50 zł (bilet normalny) i 25 zł (bilet ulgowy) dostępne są w serwisie bilety24.pl oraz w siedzibie Polskiego Teatru Tańca. 

Znajdź informacje o Polskiej Sieci Tańca 

Dowiedz się więcej o Kieleckim Teatrze Tańca 

Logotyp Kielecki Teatr Tańca