22.11.2021
Odkrywanie na nowo własnego ciała - warsztaty GaGa/people z Gosią Mielech
GaGa/People z Gosią Mielech

Wyobraź sobie, że twój kręgosłup to korale…

Twoje ciało to niekończąca się fala, worek z luźno wrzuconymi kośćmi lub gotujące się spaghetti. 

Taki wstęp może oznaczać tylko jedno. 

22, 23, 24 i 25 listopada w godz. 18.30 - 19.30 zapraszamy do siedziby Polskiego Teatru Tańca przy ul. Stanisława Taczaka 8 w Poznaniu na warsztaty GaGa/people z Gosią Mielech. 

GaGa/people to zajęcia otwarte dla każdego, w każdym wieku (choć przeznaczone dla osób powyżej 16. r.ż.), bez konieczności posiadania jakiegokolwiek wcześniejszego doświadczenia tanecznego czy ruchowego. Zarówno warsztaty GaGa/dancers (dla profesjonalistów), jak i GaGa/people zawsze prowadzone przez tancerzy, którzy pracowali z Ohadem Naharinem.

Nauczyciele prowadzą uczestników poprzez serię wskazówek do ruchu, które są zaprojektowane jako ciągły proces. Zamiast powtarzać czyjś ruch, uczestnik aktywnie eksploruje zadania, odkrywając własne interpretacje informacji i wykonania ruchu. Zajęcia GaGa/people oferują twórczą strukturę, która pozwala nawiązać kontakt z własnym ciałem i wyobraźnią, wzmocnić świadomość ciała, poprawić elastyczność i pewność siebie, a także doświadczać przyjemności ruchu w przyjaznej, inkluzywnej atmosferze.

Wskazane jest ćwiczenie w wygodnym stroju sportowym, będąc przygotowanym do tańczenia boso lub w skarpetkach. Warto też wziąć butelkę wody i ręcznik, by skorzystać z nich po zajęciach.

Czas trwania: 1h

GaGa jest językiem ruchowym opracowywanym przez wiele lat przez Ohada Naharina i stosowanym w codziennym treningu i praktyce tanecznej Batsheva Dance Company. Język GaGa jest nieustannie rozwijany i pogłębiany, opiera się na przekonaniu, że ruch ma leczącą, dynamiczną i nieustannie zmieniającą się moc. GaGa jest nowym sposobem zdobywania wiedzy i samoświadomości przez ciało. Oferuje sposób odkrywania i wzmacniania ciała oraz zwiększania elastyczności, pewności siebie i zakresów ruchu, jednocześnie uwalniając zmysły i wyobraźnię. GaGa podnosi świadomość własnych fizycznych słabości, przebudza odrętwiałe obszary ciała, obnaża fizyczne „zafiksowania” i oferuje sposoby ich eliminacji.

Praca ta wzmacnia instynktowny ruch i łączy ruch świadomy z nieświadomym, pozwala na doświadczanie swobody i przyjemności w prosty sposób, w przyjemnej przestrzeni, w wygodnym ubraniu, przy muzyce, każdy w indywidualnym ruchu z innymi.

Gosia Mielech jest tancerką, choreografką, nauczycielką GAGA, pedagożką tańca oraz założycielką projektu artystycznego DanceLab. Jest absolwentką Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu. W latach 2007-2012 była solistką w Polskim Teatrze Tańca. Tańczyła w całym repertuarze PTT, współpracowała m.in. z Ohadem Naharinem, Yossi Bergiem, Jackiem Przybyłowiczem, Yoshifumi Inao, Ewą Wycichowską, Gunhild Bjørnsgaard, Pauliną Wycichowską, Thierry Vergerem.

Artystka prowadzi warsztaty z: GaGa, tańca współczesnego, M.O.V.E., improwizacji zarówno w Polsce, jak i za granicą - w Nowej Zelandii, Niemczech, Szwecji, Norwegii, Belgii, Szkocji, Francji, Austrii, Tajlandii, Indonezji, Singapurze, Indiach, Izraelu. Jest twórczynią GoPiYoga – autorskiej formy ruchu przeznaczonej dla tancerzy i nie tylko.

Koszt udziału w pojedynczych zajęciach: 40 zł

Istnieje możliwość zakupu karnetu na 4 zajęcia w cenie 120 zł.

Przy zakupie całego karnetu jedne zajęcia gratis. 

Karnety można nabyć wyłącznie w siedzibie PTT, ul. Taczaka 8 w godzinach 10.00-18.00 lub przed wydarzeniami repertuarowymi w siedzibie (45 min przed ich rozpoczęciem).

Bilety na pojedyncze zajęcia można kupować w serwisie bilety24.pl. 

fot. Łukasz Jankowski