20.11.2021
Zapraszamy na "Wesele.Poprawiny"!
Wesele.Poprawiny1
Wesele.Poprawiny2
Wesele.Poprawiny3

W listopadowym repertuarze Polskiego Teatru Tańca proponujemy kipiący energią oberka i porażający melancholią chocholego tańca spektakl „Wesele. Poprawiny” w reżyserii Marcina Libera. Transową wariację wokół cytatu z dramatu Stanisława Wyspiańskiego „a to Polska właśnie”, zderzającą gorący od aktualnych aluzji teatr krytyczny z czerpiącym z folkloru i weselnej obyczajowości teatrem tańca, zobaczymy 20 i 21 listopada o godz. 20.00 w siedzibie Polskiego Teatru Tańca przy ul. Stanisława Taczaka 8 w Poznaniu.

Na scenie spotykają się różne pokolenia Polaków. Pokolenie naszych dziadków i rodziców, których doświadczenia rzeźbiły ruchy płyt tektonicznych historii i przemian społecznych. Są medium, żywymi ogniwami łączącymi nas z minionym czasem. W ich prywatnych „historiach weselnych” odbijają się losy Polski i Polaków, a rodzinne mitologie stają się częścią wielkiej narracji historycznej. Pokolenie dwudziestolatków, których nie łączą doświadczenia wojen, strajków, spania na styropianie. To o nich mówią Millenialsi, pokolenie Y. Ważne dla nich daty określa nie historia, ale konsumpcja i popkultura – pierwsze portale społecznościowe, fast foody na ulicach, nowe narkotyki, coraz cieńsze laptopy, podróże bez paszportu, muzyka z całego świata w kieszeni spodni.

Są i ci najmłodsi. Co ukształtuje ich doświadczenia – tego nie wiemy.

Co ten międzypokoleniowy dialog z Wyspiańskim, seans zbiorowej pamięci, powie nam o nas samych i dzisiejszej Polsce?

Czego się boimy, wstydzimy, czego pragniemy?

Reżyseria: Marcin Liber, scenografia i kostiumy: Mirek Kaczmarek, muzyka: RSS B0YS, opieka dramaturgiczna: Magdalena Zaniewska, opieka choreograficzna: Iwona Pasińska, konsultacja ds. folkloru: Leszek Rembowski

Zapraszamy na poprawiny!

***

Bilety w ofercie EARLY BIRD (I pula) w cenie 35 zł (bilet normalny) i 20 zł (bilet ulgowy) tylko do 1 listopada!

EARLY BIRD (II pula) 50 PLN (bilet normalny) / 30 PLN (bilet ulgowy) // do 14 listopada.

Od 15 listopada bilety w cenie regularnej: 70 zł (bilet normalny) // 35 zł (bilet ulgowy)

Link do biletów:

https://bit.ly/Wesele_Poprawiny

Więcej o spektaklu

fot. Andrzej Grabowski