24.10.2021
Zatańczymy na VIII Festiwalu Muzyki Współczesnej!
Fabula rasa

Polski Teatr Tańca ze spektaklem „Fabula Rasa” w choreografii Macieja Kuźmińskiego bierze udział w VII Festiwalu Muzyki Współczesnej im. Wojciecha Kilara, organizowanym przez Filharmonię Gorzowską. 

Warstwę muzyczną spektaklu „Fabula Rasa” stworzył Zbigniew Kozub - kompozytor, organista, prof. nadzwyczajny Akademii Muzycznej w Poznaniu. Punktem odniesienia była dla niego twórczość Stanisława Moniuszki. W pierwszej części pojawia się Mazur z opery „Halka”. W kolejnych częściach muzyka Moniuszki została „zdekomponowana” przez współczesnego artystę, który wykorzystał do tego m.in. instrumenty elektroniczne. W spektaklu pojawiają się również autorskie utwory Kozuba, inspirowane strukturami dzieł i stylem Stanisława Moniuszki.

VIII Festiwal Muzyki Współczesnej im. Wojciecha Kilara potrwa w dniach 15–29 października. To kontynuacja podjętej przez Filharmonię Gorzowską w 2013 r. inicjatywy artystycznej będącej pierwszym w regionie lubuskim festiwalem, który kładzie nacisk na propagowanie muzyki XX i XXI w. wśród szerszego grona odbiorców. Głównym celem wydarzenia jest propagowanie muzyki współczesnej poprzez różnorodne formy działań artystycznych wśród jak najszerszej rzeszy odbiorców, w tym również wśród młodzieży i dzieci.

Spektakl Polskiego Teatru Tańca zostanie zaprezentowany 24 października o godz. 17.00.

Bilety w cenie 50 zł (bilet normalny) i 40 zł (bilet ulgowy) można kupić na stronie i w kasie  Filharmonii Gorzowskiej.

fot. Andrzej Grabowski