22.10.2021
ROMEOS & JULIAS unplagued. Traumstadt | online | bez barier
tancerz na środku sceny, w pozycji na kolanach, wokół czerwone konfetti, w dłoniach trzyma drewniany patyk

Romeos&Julias unplagued. Traumstadt w wykonaniu Polskiego Teatru Tańca

Spektakl online z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących.

 

Gorąco przyjęty podczas niemieckiego tournée w Berlinie, Düsseldorfie i Münster. Publiczność w Poznaniu dziękowała artystom owacją na stojąco.

„Romeos & Julias unplagued. Traumstadt” najnowszy spektakl Polskiego Teatru Tańca w koprodukcji z kolektywem bodytalk dostępny jest również online na kanale vod.ptt-poznan.pl w wersji z audiodeskrypcją, napisami dla niesłyszących oraz w językach angielskim i niemieckim.

Zapraszamy od 22 października na vod.ptt-poznan.pl

Jak to działa?

  1. Wyszukaj adres vod.ptt-poznan.pl i załóż konto użytkownika. Jeśli już masz konto - zaloguj się.
  2. Wybierz tytuł i kliknij „kup dostęp”. Koszt dostępu: 20 zł
  3. Oglądaj. Dostęp jest ważny przez 48h.

Audiodeskrypcję oraz napisy dla niesłyszących opracowała Fundacja Kultury Bez Barier.

Fragment recenzji „bodytalk i Polski Teatr Tańca prezentują „Romeos & Julias unplagued”:

Szekspir był geniuszem wielkich zejść: „Plaga w obu waszych domach!/. Uczynili ze mnie mięso robaka!” – wścieka się śmiertelnie ranny Merkucjo, plując krwią i żółcią. A przecież, jak wiemy, jest tylko jedną z ofiar w dramacie „Romeo i Julia”.

W słynnej sztuce Szekspira miłość należy wyłącznie do młodości – podobnie jak śmierć: „W Romeo i Julii młodzi ludzie umierają – wszyscy młodzi – a starzy przeżywają” – lakonicznie stwierdza autor tekstu programu nowego spektaklu tanecznego bodytalk zatytułowanego „Romeos & Julias unplagued”. Pod sprawdzonym kierownictwem Yoshiko Waki i Rolfa Baumgarta zespół Münster Company już po raz trzeci, po „Jewropie” i „Solidaritocie”, połączył siły z Polskim Teatrem Tańca z Poznania. I stworzył rodzaj nowoczesnej sztuki o zarazie, o znaczeniu tego, gdy pożądanie zderza się ze strachem, a pragnienie bliskości i intymności zależy od statusu szczepień lub wyników badań. Albo mówiąc inaczej, o wiele trafniej w odniesieniu do tego spektaklu: Kiedy miłość tańczy taniec śmierci, a wszyscy młodzi, spragnieni miłości i życia Szekspirowie naszej pandemicznej teraźniejszości znikają w izolacji kwarantanny, by grać w gry ego w kontrze ze swoimi marzeniami.

A w tych snach mogą w bardzo prosty sposób wyobrazić sobie swoje życie za dziesięć lat. Albo, dla kontrastu, świętować dionizyjskie orgie, jakby jutro miało nigdy nie nadejść. (tekst: Steffen Georgi, tyt. oryg.: bodytalk und das Polski Teatr Tańca überzeugen mit „Romeos & Julias unplagued, w: https://www.tanzweb.org/highlights-nrw/bodytalk-und-das-polski-teatr-tanca-ueberzeugen-mit-romeos-julias-unplagued)

Spektakl na żywo w siedzibie Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu będzie można oglądać  3, 4 i 5 grudnia 2021.

-----------------------------

Koncepcja i choreografia: Yoshiko Waki

Asystent choreografa: Rene Haustein

Dramaturgia: Rolf Baumgart

Scenografia i kostiumy: Nanako Oizumi

Światła: Przemysław Gapczyński, Nanako Oizumi, Dariusz Szych

Muzyka: Damian Pielka

Tańczą i współtworzą: Evelyn Blue, Kacper Bożek, Julia Hałka, Patryk Jarczok, Paulina Jaksim, Jerzy Kaźmierczak, Zbigniew Kocięba, Katarzyna Kulmińska, Dominik Kupka, Daniel Michna, Jinwoo NamKung, Pau Pérez Piqué, Katarzyna Rzetelska, Sandra Szatan, Emily Wong - Adryańczyk

Asystent spektaklu: Marcus Bomski

Asystent ds. kostiumów: Adriana Cygankiewicz

Koordynator produkcji: Robert Chodyła

Obsługa spektaklu: Bartłomiej Baran, Michał Drozda, Przemysław Gapczyński, Piotr Grywaczewski, Zuzanna Majewska, Grzegorz Potocki, Dariusz Szych

Rejestracja spektaklu, zdjęcia: Marek Grabowski
Wizja: Arkadiusz Pająk
Montaż: Edyta Pietrowska
Postprodukcja i korekcja barwna: Mirosław Felix Mamczur
 

------------------------------

fot. Andrzej Grabowski

------------------------------

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Taniec”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz ze środków finansowych Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

 

plansza z logotypami instytucji wspierających realizację spektaklu