16.12.2021
uczyMY #naTaczaka / Lekcje tańca współczesnego / floorwork / improwizacja z Patrykiem Jarczokiem
Zajęcia tańca współczesnego z Patrykiem Jarczokiem

Znamy ich ze sceny, ze spektakli Polskiego Teatru Tańca, z nieograniczonych możliwości ruchowych, charyzmy, artyzmu…Teraz poznamy ich w nowej roli - pedagogów dzielących się doświadczeniem pracy z ciałem, sceniczną praktyką, pasją ruchu, improwizacji i kreacji. W ramach cyklu uczyMY #naTaczaka zapraszamy na zajęcia z Danielem Michną i Patrykiem Jarczokiem, artystami - tancerzami Polskiego Teatru Tańca.

uczyMY #naTaczaka / Lekcje tańca współczesnego z Patrykiem Jarczokiem z elementami floorwork i improwizacji

Punktem wyjścia do działania będzie ciało i jego przestrzeń - zarówno wnętrze jak i peryferie. Eksplorując język poruszania się, zanurzymy się w głąb układu nerwowego, pobudzimy powięzi oraz zniwelujemy miejsca będące barierą w swobodnym przepływie energii i ruchu. Podczas zajęć poszukamy niekonwencjonalnych rozwiązań w ciele. Lekcja tańca współczesnego zawierać będzie również pracę z podłogą. Wykorzystamy tę płaszczyznę jako partnera oraz podstawę do rozwijania funkcjonalności ruchu. Kolejny temat to improwizacja - proces podejmowania decyzji i śledzenie ruchu pozwoli nam dokonać wyborów kompozycyjnych w czasie rzeczywisty. Oprócz tego skupimy się na odkrywaniu różnorodnych jakości ruchowych, jakie posiada nasze ciało. Stawiając siebie w niekomfortowych sytuacjach ruchowych, dowiemy się jak z łatwością możemy przygotować się na nieoczekiwany przepływ informacji. Wyjdziemy ze strefy komfortu, czy też z dobrze nam znanego stylu poruszania się, dodatkowo obudzimy pokłady zwierzęcej energii, która drzemie w naszym ciele. 

  • Poziom zaawansowania: zaawansowany (we wtorki) i open level (w czwartki)
  • Najbliższe zajęcia open level: 14.04, 21.04, 05.05, 12.05, 19.05
  • Najbliższe zajęcia zaawansowane: 19.04, 26.04, 10.05, 24.05, 31.05
  • Czas trwania zajęć: 18:30 - 20:00
  • Wiek uczestników: 14+

Ceny : 

Wstęp na pojedyncze zajęcia: 35 zł - można wykupić 45 minut przed rozpoczęciem zajęć lub drogą elektroniczną w serwisie bilety24.pl.
Wstęp na zajęcia zaawansowane 35 zł - można wykupić 45 minut przed rozpoczęciem w siedzibie PTT.

Karnet na cykl 4 zajęć: 120 zł  - do wykupienia w siedzibie Polskiego Teatru Tańca

 

Patryk Jarczok 

Dyplomowany tancerz, choreograf i pedagog. Absolwent kierunku taniec WSUS w Poznaniu oraz Institute of Dance Arts na Anton Bruckner Privatuniversität Linz w Austrii. Stypendysta programu Erasmus+ w Hochschule für Musik und Darstellende Kunst Frankfurt am Main na wydziale tańca. W latach 2014-2016 związany z zespołem STW Natalii Draganik-Franke. Od 2018 roku związany z Teatrem Pieśń Kozła we Wrocławiu. Od marca 2019 stażysta w Staatstheater Kassel - Johannes Wieland Company. Współpracował między innymi z takimi artystami jak Cameron McMillan, David Zambrano, Wim Vandekeybus, Martin Durov & Laja Field oraz Maciejem Kuźmińskim.

Sprawdź program warsztatów z Danielem Michną 

fot. Andrzej Grabowski