07.08.2021
Wieczór z Teatrem Tańca Zawirowania w ramach Polskiej Sieci Tańca
real Love1
Real Love 2
Real Love 3
Lullaby1
Lullaby2
Lullaby3

Real Love oraz Lullababy for the restless to dwa spektakle prezentowane przez Teatr Tańca Zawirowania w ramach Polskiej Sieci Tańca.

Oba tytuły zagoszczą na scenie Polskiego Teatru Tańca 7 sierpnia o godz. 20.00. 

Real Love to misterium narodzin, przemijania i śmierci w wykonaniu trzech kobiet w różnym wieku. Czym jest dla nich prawdziwa miłość? Być może jest nią uczucie jakim darzy matka swoje dziecko. Jak czuje się kobieta będąc matką? Co czuje, kiedy ktoś z jej bliskich umiera? Miłość i śmierć, to dwa wątki, które pojawiają się ustawicznie w spektaklu „Real Love” i oddziaływają na siebie w każdej chwili. Bycie matką i bycie blisko śmierci. „Real Love” to forma choreograficznego wiersza, przepełnionego poetycką symboliką oraz znaczeniami z pogranicza metafizyki…

choreografia: Daniel Abreau

obsada: Ilona Gumowska, Karolina Kroczak, Izabela Prokopek

reżyseria świateł: Witold Kaczkowski

obsługa techniczna: Piotr Asser

kierownik prób: Karolina Kroczak

czas trwania: 50 min

Chwile spokoju przeplatane są dynamicznym tańcem; elastyczne, złożone kombinacje ruchowe przechodzą w momenty statyczne, dzięki czemu tancerki tworzą żywe obrazy. Spektakl nie nuży, jego energia faluje w naturalny sposób, odwołując się do wrażliwości i angażując wszystkie zmysły widzów. Artystki nie boją się przekraczania cielesnych barier, w tym nagości; są niezwykle szczere w swych opowieściach.

Anna Czajkowska, teatrdlawszystkich.eu

Choreograf spektaklu, Daniel Abreu urodził się na Teneryfie, gdzie po raz pierwszy zainteresował się ruchem fizycznym i sceniczną ekspresją. Uzyskał dyplom z psychologii na Universidad de Educación Distancia. Współpracował z licznymi teatrami tańca i grupami tanecznymi w Hiszpanii, a także asystował przy wielu produkcjach międzynarodowych. Jego spektakle prezentowane były na Circuito de Red de Teatros Alternativas cztery lata z rzędu oraz dwa razy na Aerowaves, w 2009 i 2011 roku. 

W spektaklu użyte zostały efekty stroboskopowe i częściowa nagość. 

***

Lullaby for the Restless to podróż wątpiącego umysłu, myśli zakłócającej spokój. Tutaj, pomiędzy snem a rzeczywistością, czas płynie inaczej. Brutalna fizyczność spotyka się tu z delikatnością oddając emocje, konflikty, wątpliwości oczekiwania i marzenia które okupują przestrzeń z tyłu głowy.

choreografia: Aleksandra Krajewska

mentorzy: Alleyne Dance: Kristina i Sadé Alleyne

muzyka: ‘Ambush’ by Tomi Balogh, ‘Attack/Transition’ by alva noto + Ryuichi Sakamoto + with Ensemble Modern ‘Du bist nicht einer von uns (2014)’ by Hassan Zanjirani Farahani

czas trwania: 10 min

Solo „Lullaby for the Restless” zostało nagrodzone na Festiwalu Miniatur Choreograficznych w Belgradzie.

Bilety w cenach: 50 zł (bilet normalny) i 25 zł (bilet ulgowy)można kupić w serwisie bilety24.pl. 

Letnie prezentacje spektakli w Polskim Teatrze Tańca w ramach Polskiej Sieci Tańca to rzadka okazja, aby zobaczyć w Poznaniu spektakle z całej Polski, stworzone przez artystów niezależnych, jak i instytucjonalne zespoły taneczne. Wyselekcjonowane przez partnerów Sieci - tj. organizacje wspierające rozwój tańca współczesnego w Polsce - jako najciekawsze na polskiej scenie tańca, wybrane produkcje wyruszają w trasę w całym kraju, by mogli zobaczyć je widzowie w różnych ośrodkach. Jedną z przestrzeni, w których można je oglądać, jest Polski Teatr Tańca -  jeden z partnerów Sieci.  

Zapraszamy!

Logotyp zawirowania

 

scena wspólczesna