06.07.2021
TOPORZEŁ na międzynarodowych festiwalach

HONORABLE MENTION DANCE FILM

TOPORZEŁ w reżyserii Iwony Pasińskiej został wyróżniony w ramach Międzynarodowych Nagród Filmowych PLAY SHORT i uzyskał certyfikat HONORABLE MENTION DANCE FILM.

Tytuł został doceniony za "outstanding performance and cinematic quality / wybitny performance i filmową jakość".

 

złote napisy o treści w języku angielskim Honorable Dance Mention Dance Film oraz nazwa festiwalu Play Short. Napisy wpisane są w wieniec laurowy.

 

ReelHeART w Toronto / 5-11 lipca 2021

5 lipca 2021 roku rozpoczął się International Film and Screenplay Festival - ReelHeART w Toronto. W tym roku odbywa się on w wersji online. 

W drugi dzień festiwalu, 6 lipca o g. 17.00 (EDT)  rozpocznie się Tuesday Is Dance Day. Wśród prezentowanych filmów międzynarodowa publiczność będzie miała okazję zobaczyć film TOPORZEŁ w reżyserii Iwony Pasińskiej i wykonaniu artystów Polskiego Teatru Tańca.

Film zdobył nominację w kategorii Best Dance Film, Best Cinematography, Best Choreography.

Filmy Polskiego Teatru Tańca były pokazywane w ramach oficjalnej selekcji festiwalu ReelHeART już dwukrotnie. W roku 2020 w Toronto prezentowany był film "Brzemię" a w roku 2019 "Inicjacja".

"Inicjacja" zdobyła 2. Nagrodę 15. edycji ReelHeART w kategorii Dance and/or Music Film.

Festiwal trwa do 11 lipca 2021 roku. Program i szczegółowe informacji o prezentowanych filmach dostępne są na stronie: reelheart.org

czerwony wieniec i napis ReelHeart Official Selection na białym tle