20.11.2019
PREMIERA! FABULA RASA
fabula rasa 11

20 listopada o godz. 20.00 na deskach Sali Wielkiej Centrum Kultury „Zamek” zobaczymy najnowszy spektakl Polskiego Teatru Tańca pt. „Fabula rasa”.

Ten spektakl nie jest do obejrzenia. Ten spektakl jest do odkrycia.

(na podstawie prozy poetyckiej Edwarda Stachury „Fabula rasa”)

Od pierwszej sekundy spektaklu wyruszamy w niepokojącą, hipnotyczną podróż w głąb osobowości człowieka, która ulega zagładzie, aby odrodzić się w perspektywie metafizycznej. Punktem zwrotnym jest moment przejścia granicy dwóch światów - doczesności i wieczności. Maciej Kuźmiński – twórca nagradzany w Polsce i za granicą, zdobywca I Nagrody na międzynarodowym Konkursie Miniatur Choreograficznych w Belgradzie (2017) i II Nagrody na Międzynarodowym Konkursie Choreograficznym w Hanowerze (2016) portretuje kondycję jednostki i współczesnego społeczeństwa w dobie globalizacji, sięgając po pozornie odległe inspiracje - szkic literacki jednego z polskich „twórców przeklętych” Edwarda Stachury oraz nacechowaną narodowo twórczość muzyczną Stanisława Moniuszki. 

Koncepcja i choreografia: Maciej Kuźmiński 

Kostiumy i scenografia: Ilona Binarsch 

Muzyka: Stanisław Moniuszko, Zbigniew Kozub 

Reżyseria oświetlenia: Paweł Murlik 

Współpraca twórcza i asystent choreografa: Monika Witkowska 

Taniec i kreacja: Amy Basley, Evelyn Blue, Julia Hałka, Agnieszka Jachym, Paulina Jaksim, Katarzyna Kulmińska, Katarzyna Rzetelska, Sandra Szatan, Kacper Bożek, Jerzy Kaźmierczak, Zbigniew Kocięba, Dominik Kupka, Daniel Michna,  Paweł Malicki, Michał Przybyła, Adrian Radwański, Emily Wong - Adryańczyk

Dramaturgia: Paul Bargetto

Produkcja: Polski Teatr Tańca 2019 

Premiera odbędzie się w ramach Roku Wyklętych w Polskim Teatrze Tańca, zainicjowanego przez Iwonę Pasińską, w którym pragniemy zainspirować do rozważania sytuacji wyklętych postaci, idei lub rzeczy.

Bilety w cenie 50 zł (bilet normalny) oraz 25 zł (bilet ulgowy) można zakupić w kasie Centrum Kultury Zamek oraz online.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Moniuszko - Promesa 2019”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca

Patroni medialni: Kultura Poznań/IKS, WTK/epoznan.pl, www.e-teatr.pl.

Wsparcie medialne: taniecpolska.pl.

logo