23.10.2019
"Inicjacja" najlepszym filmem Austin Arthouse Film Festival
Inicjacja

„Inicjacja” otrzymała Nagrodę Lyncha (Lynch Award) dla najlepszego filmu artystycznego Austin Arthouse Film Festival. To kolejne ważne wyróżnienie dla produkcji Polskiego Teatru Tańca, po nagrodzie głównej Best of Fest na Arts Triangle Dance Film Festival w Dallas, nagrodzie głównej w kategorii „Najlepszy film zagraniczny” w 3. edycji Mexico City Videodance Festival, pierwszej nagrodzie w kategorii video - art podczas 8. edycji On Art Film Festival 2019 oraz 2 nagrodzie w kategorii „Best Dance or Music Related Film” podczas Annual ReelHeART International Film and Screenplay Festival w Toronto.

Organizowany w stolicy stanu Texas w USA Austin Art Film Festival dedykowany jest prezentacji filmów krótkometrażowych z całego świata. Pomysłodawcami festiwalu są miłośniczki kina autorskiego i twórczynie filmowe, Elizabeth Tabish and Giselle Marie Muñoz. W centrum uwagi organizatorów znajdują się filmy artystyczne o unikalnej konstrukcji i eksperymentalnym charakterze, kwestionujące schematy i zastane tropy, rzucające wyzwanie oczekiwaniom publiczności i standardom kultury masowej. Festiwal umożliwia artystom podzielenie się swoimi pracami, korzystając z przychylnego dla sztuki klimatu miasta Austin, które cechuje otwartość na oryginalność, kreatywność i niezwykłość. 

Przypomnijmy, że tej jesieni  film prezentowany jest parokrotnie w USA - podczas Unseen Festival w Denver (pokaz 20.09), Portland Dance Film Festival (2.10) oraz YoFiFest, The Yonkers Film Festival 2019 w Nowym Yorku (1.11). Zakwalifikowano go do selekcji oficjalnych Festival Internacional VideoDanzaBA, 2019 w Buenos Aires (prezentacja1.12), IMZ dancescreen 2019 w Wuppertalu (21.11) oraz Movimiento en Movimiento w Meksyku (27.10). Został półfinalistą Play Short Awards oraz finalistą Cyprus International Film Festival "Golden Aphrodite" (22.11)i Rethink Dance Film Festival 2019 w Fargo (8.10). Znalazł się także w programie Nice Dance Film 2019 w Nicei (projekcja 10.11) oraz 6th International Meeting on Video-dance and Video-performance w Walencji (16.10).

Jego pokazy odbędą się jeszcze na International Video Dance Festival of Burgundy, w Theater Freiburg w Niemczech oraz podczas Dance on Screen Festival w Grazu.  

Na zdjęciu: Kacper Bożek 

fot. Andrzej Grabowski 

Więcej o filmie

Link do filmu

Więcej o festiwalu