21.10.2019
Teatr TV z artystami Polskiego Teatru Tańca
inny świat 1

Artyści - tancerze Polskiego Teatru Tańca występują w spektaklu Teatru Telewizji pt. „Inny świat” , którego premiera odbędzie się 21 października o godz. 21.00 na antenie TVP1. 

Jest to pierwsza telewizyjna inscenizacja wspomnień Gustawa Herlinga - Grudzińskiego z okresu niewoli w sowieckim łagrze. Autorem adaptacji i reżyserem spektaklu jest Igor Gorzkowski.

-W próbach i w pracy nad obróbką obrazu bardzo koncentrowałem się na tym, by operować bliskimi sytuacjami, intymnymi - takimi, które zdają się trochę wyjęte poza nawias tego życia obozowego. Chciałem pokazać ludzkie dramaty, ale i to - że pomimo tamtej łagrowej rzeczywistości, która w zasadzie jest rodzajem piekła - pojawiają się w niej ludzkie przebłyski - mówi reżyser.

Scenografię zaprojektował Jan Polivka. Choreografię opracowała Iwona Pasińska. Muzykę skomponował Zbigniew Kozub. Gustawa/Altera zagrał Philippe Tłokiński, który niedawno kreował Jana Nowaka-Jeziorańskiego w „Kurierze”. W rolach więźniów zobaczymy artystów tancerzy związanych z Polskim Teatrem Tańca - Julię Hałkę, Agnieszkę Jachym, Katarzynę Rzetelską, Kacpra Bożka, Jerzego Kaźmierczaka, Zbigniewa Kociębę, Macieja Cymorka, Patryka Zamojskiego, Gabriela Lewtona oraz Krzysztofa Raczkowskiego. 

Serdecznie zapraszamy!

fot. Jan Bogacz/TVP