14.02.2019
ROZMÓWNICA: Co nam każe tańczyć? DANCING POZNAŃ: Potańcówka Zakochanych
Co nam każe tańczyć

14 lutego mamy dla Państwa dwie dopełniające się propozycje - pragniemy połączyć dyskusję o tańcu i doświadczanie tańca w jednym wieczorze. 

Pierwszą część naszego spotkania (o godz. 18.30)  z Państwem wypełni rozmowa z prof. Romanem Kubickim, filozofem, prof. nauk humanistycznych, autorem artykułu w monografii jubileuszowej, przygotowanej z okazji jubileuszu 45 - lecia Polskiego Teatru Tańca oraz tancerzem i performerem Arturem Bieńkowskim, niegdyś należącym do zespołu Polskiego Teatru tańca, obecnie - do Teatru Tańca i Ruchu Rozbark. 

Będziemy wspólnie szukać powodów, dla których tańczymy, odpowiadać na pytanie, co sprawia, że taniec jest częścią ludzkiego życia od zawsze i że każdy - prawie każdy - do czasu do czasu tańczy. Przyjrzymy się tańcowi jako przestrzeni bezpośredniego kontaktu między ludźmi oraz roli, jaka spełnia w zaspokajaniu naszych doczesnych potrzeb bliskości, intymności i przyjemności. 

Około 19.30 startujemy z DANCING POZNAŃ - POTAŃCÓWKĄ  ZAKOCHANYCH. Na razie możemy zdradzić, że w formule proponowanej przez nas tanecznej zabawy mieszczą się momenty improwizacji w kontakcie, będącą techniką improwizacji opartą na wymianie energii, wykorzystaniu pędu i zabawie z grawitacją.

Zapraszamy!

 WSTĘP WOLNY