20.01.2019
Czwarty raz w USA
try

„Inicjacja” Polskiego Teatru Tańca  znalazła się w gronie finalistów zimowej edycji międzynarodowego konkursu  filmów krótkometrażowych Hyperwave Film Awards w kategorii „Najlepszy eksperymentalny film tańca”, organizowanego w Los Angeles w Kalifornii. To czwarte wyróżnienie dla filmu w Stanach Zjednoczonych – po nagrodzie głównej Best of Fest  na Arts Triangle Dance Film Festival w Dallas oraz kwalifikacjach do programów ADF's Movies By Movers Film Festival 2018 w  Durham i 9. edycji The San Francisco Dance Film Festival. 

Przypomnijmy, że „Inicjacja” otrzymała nagrodę główną w kategorii „Najlepszy film międzynarodowy” w 3. edycji Mexico City Videodance Festival.

Znalazła się w finale międzynarodowego konkursu filmów krótkometrażowych (DADC International Short Dance Film Competition) w Saint-Etienne we Francji i w oficjalnych selekcjach trzeciej edycji konkursu RIFF: R.E.D. International Film Festival w Norwegii, Thessaloniki Cinedance International Festival, Choreoscope – International Dance Film Festival Barcelona oraz International Competition  of Video Dance InShadow w Lizbonie.

Została włączona do maajowej edycji konkursu „Short to the point”, programów ADF's Movies By Movers Film Festival 2018 w Stanach Zjednoczonych i 9. edycji The San Francisco Dance Film Festival.

Zakwalifikowała się także do półfinału zimowej edycjiAltFF Alternative Film Fetival w kategorii Short / Best Experimental w Toronto.

Film był wyświetlany podczas pozakonkursowego pokazu Dances with camera. Polish moves  w ramach Short Waves Festival 2018. 

Więcej o filmie

Link do filmu