19.06.2018
NO MORE TEARS
lol2
lol3
lol4
lol5

(I. Vedral):

No More Tears - obiecywała reklama szamponu na początku lat 90-ych. Promienny uśmiech Barbary Piaseckiej-Johnson, właścicielki koncernu, przybywającej do Polski w czerwcu 1989 roku dawał nadzieję, że bolesny proces ustrojowej transformacji również obędzie się bez łez.

Barbara - Polka z ujmującym uśmiechem, typowo polskim lub całkowicie amerykańskim, imigrantka, służąca w domu milionerów, wreszcie jedna z najbogatszych kobiet świata, wdowa po potentacie w branży farmaceutycznej, starszym od niej o ponad czterdzieści lat Sewardzie Johnsonie, kolekcjonerka dzieł sztuki, filantropka, dobrodziejka polskiej Solidarności.

Kiedy w czerwcu 1989 przybywa do Gdańska własnym samolotem w powietrzu unosi się klimat oczekiwania, przeczucie nadchodzącej zmiany, rozbudzona religijna tęsknota: Leżę na łące pośród koniczyny. Koniczyna jest czterolistna. Jestem głodna, jak cała nasza rodzina. I wtedy słyszę głosy, które mówią, że powinnam wyruszyć w świat i kupić wielkie dzieła sztuki, aby próbować pomóc zniewolonej Polsce. (B. Piasecka-Johnson)

 

W spektaklu używane są silne światła stroboskopowe! Osoby wrażliwe na ten rodzaj oświetlenia prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.

 

Recenzje: 

Izabela Szymańska, "Nigdy więcej łez", kulturaupodstaw.pl

 

TRAILER

 

lol8

Premiera:
16 czerwca 2018 r., Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu, Malta Festival 2018

Reżyseria:
Iwo Vedral

Asystent reżysera:
Dominik Więcek

Muzyka:
Dawid Dąbrowski

Scenografia i kostiumy:
Paula Grocholska

Choreografia:
Krystyna "Lama" Szydłowska

Reżyseria światła:
Aleksander Prowaliński

Video:
Kuba Falkowski

Dramaturgia:
Michał Kurkowski

Występują i współtworzą:
Kacper Bożek, Maciej Cymorek, Julia Hałka, Paulina Jaksim, Jerzy Kaźmierczak, Zbigniew Kocięba, Katarzyna Kulmińska, Żaneta Majcher, Michał Przybyła, Adrian Radwański, Katarzyna Rzetelska, Sandra Szatan, Dominik Więcek, Emily Wong

Koordynator ds. produkcji:
Robert Chodyła

Światła:
Przemysław Gapczyński

Obsługa dźwięku: 
Zuzanna Majewska

Obsługa sceny: 
Grzegorz Potocki, Andrzej Przybyszewski, Daniel Wiśniewski

Projekt graficzny:
Piotr Zdanowicz

Czas trwania:
65 min