13.05.2017
Akcja: "Bilet do teatru za 500 groszy" "Czterdzieści" (chor. Jo Strømgren)
BILET DO TEATRU ZA 500 GROSZY!

Polski Teatr Tańca dołączył do akcji „Bilet do teatru za 500 groszy”, organizowanej w ramach obchodów Dnia Teatru Publicznego. Z tej okazji 14. maja o g. 20.00 w Auli Artis zapraszamy na spektakl "Czterdzieści" (chor. Jo Strømgren). 

W ramach akcji bilet na spektakl będzie można kupić za jedyne 5 złotych  – w sobotę 13. maja, w godz.10-18 na poznańskim Starym Rynku u wylotu ul. Świętosławskiej. Jedna osoba może kupić maksymalnie 2 bilety.

Bilety sprzedawane będą wyłącznie bezpośrednio, na naszym stoisku, przez pracowników Polskiego Teatru Tańca. W akcję zaangażowani będą wszyscy pracownicy, którzy na co dzień pozostają poza światłami sceny - będzie to wspaniała okazja do spotkania i poznania innego oblicza naszego teatru!

 

W tym roku Dzień Teatru Publicznego obchodzony będzie już po raz trzeci. Pomysł tego święta zrodził się w 2015 roku, kiedy teatr publiczny w Polsce – a więc teatr dostępny i mówiący w imieniu każdego – obchodził 250-lecie swojego istnienia. 

W akcji „Bilet do teatru za 500 groszy” z okazji Dnia Teatru Publicznego weźmie udział 97 teatrów z 39 polskich miast. Sprzedaż biletów za okrągłe 5 złotych – prowadzona tylko w kasach teatrów – rozpocznie się 13 maja, ale spektakle będą wystawiane przez cały tydzień – aż do 20 maja

Szczegółowe informacje na temat wszystkich granych w ramach akcji spektakli dostępny jest na przygotowanej z tej okazji stronie-kalendarzu www.dzienteatrupublicznego.pl oraz na stronie Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego.  

„Bilet do teatru za 500 groszy” jest akcją ogólnopolską, finansowaną ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowaną przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.  

#dzieńteatrupublicznego #bilet500groszy #groszegrająrolę   

 

IT logo

 

MKIDN LOGO