25.04.2017
Dla Ziemi / Pre Gaiu

25 kwietnia zapraszamy na spektakl gościnny pt. „Dla Ziemi” w wykonaniu słowackiej tancerki Zuny Kozánkovej.  

DLA ZIEMI / PRE GAIU 

Choreografia i taniec: Zuna Vesan Kozánková

Muzyka: Maok

Światła: Ján Čief, Piotr Michałowski

Fotografie: Boris Verseghy, Zuna Vesan Kozánková

Spektakl powstał w wyniku spotkania dwóch doświadczonych artystów-improwizatorów: Zuny, znanej słowackiej tancerki i Maoka, fenomenalnego muzyka. W „Dla Ziemi” („Pre Gaiu”) oddają oni artystyczny hołd planecie Ziemi i składają jej podziękowania. Zarówno taniec, jak i muzyka w spektaklu są w całości improwizowane w oparciu o potencjał chwili i atmosferę momentu.

Zuna Vesan Kozánková – taniec jest dla niej głównym środkiem wyrazu i jedną z emanacji jej taoistycznej duszy. Zaczęła tańczyć jako dziecko. Jest absolwentką Wyższej Szkoły Sztuk Scenicznych w Bratysławie. Podczas studiów w Europie i Azji miała okazję eksperymentować z otwartością i wolnością. W ostatnich kilku latach jej doświadczenie taneczne jest blisko związane z tradycyjną medycyną chińską, akupunkturą, shiatsu, chi-kung i Taoizm. Zuna korzysta z filozoficznych aspektów wspomnianych nauk zarówno w tańcu, jak i w życiu. Razem ze swoim mężem Milanem w 2000 roku zainicjowali cykl letnich warsztatów tanecznych „Dancing Qigong”. W 2003 roku oboje zamieszkali w Górach Orlickich w Czechach, gdzie tworzą artystyczne i edukacyjne centrum PANGEA.

www.artyci.com

www.shiatsu-terapie.sk

Martin Maok Tesák – muzyk, multiinstrumentalista, kompozytor muzyki filmowej i teatralnej, urodzony w Bratysławie. Jako MAOK od dziesięciu lat tworzy muzykę improwizowaną w oparciu o elementy etniczne i eksperymentalne. Współpracował z artystami rozmaitych dziedzin sztuki. Nagrał 17 albumów i skomponował muzykę do filmów Juraja Jakubisko („Bathory”), Tomasa Hulíka i Pavola Barabasa („Premeny Tatry”, „Tatry zamrznuté v Case”, „Bhutan”, „Ticho nad oblakmi”). Tworzy muzykę do przedstawień teatralnych i tanecznych prezentowanych na Słowacji, w Czechach, Skandynawii, Niemczech, Polsce i Korei. Prowadzi warsztaty muzyczne, których uczestnicy zachęcani są do odkrywania dróg własnej ekspresji przez muzykę i dźwięki.

www.maok.net

Supported using public funding by Slovak Arts Council.

logotyp_sac

 

 

 

25 kwietnia | g. 19.00 | Studio PTT, ul. Kozia 4 | bilety: CIM oraz bilety24.pl

Bilety w cenie: 10 zł